PKN
Protestantse Gemeente Lexmond
 
Predikanten Predikanten
Hieronder is een overzicht vermeld van de 15 predikanten die verbonden zijn (geweest) aan de Protestantse Gemeente in Lexmond:

1. Ds. J.J. Steinhart (Johannes Jacobus) deed intrede op 5 september 1909. Hij overleed op 28 oktober 1917. Deze predikant was eerder voorganger in Schoonhoven – Willige Langerak en is een periode van 8 jaar en 1 maand predikant geweest in Lexmond.

2. Van juni 1922 tot en met januari 1925 was emeritus-predikant H.N. Basoski (Hendrik Nicolaas) als hulp-predikant verbonden aan gereformeerd Lexmond en Hei- en Boeicop. Deze predikant was eerder voorganger in Moerdijk.

3. Ds. J. Dekker (Jacob) deed intrede op 29 augustus 1926 en nam afscheid op 30 april 1931. Deze predikant was eerder voorganger in Sint Jansklooster. Na een periode van  4 jaar en 8 maanden ging deze predikant met emeritaat. Een klein jaar later overleed ds. Dekker. Hij werd begraven op de algemene begraafplaats te Lexmond.

4. Ds. D.J. Coumou (Dingeman Jacobus) deed intrede op 24 januari 1932 en nam afscheid op 3 maart 1946. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 14 jaar en 2 maanden vertrok deze predikant naar Heinenoord. In de oorlogsjaren ontstond een sterke band tussen deze predikant en Lexmond. Ook jaren erna bleef dit merkbaar. In 1982 werd in Lexmond stilgestaan bij het 50-jarig ambtsjubileum van ds. Coumou.

5. Ds. H.J. Knauff (Hindricus Johannes) deed intrede op 8 september 1946 en nam afscheid op 1 september 1949. Deze predikant was eerder voorganger in Westervoort. Na een periode van 3 jaar vertrok deze predikant naar Rijsoord.

6. Ds. W. Kats (Wolter) deed intrede op 4 januari 1953 en nam afscheid op 17 juni 1956. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 3 jaar en 5 maanden vertrok deze predikant naar Tiel.

7. Ds. G.J. van der Burgh (Guustaaf Johannes) deed intrede op 9 november 1958 en nam afscheid op 15 december 1965. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 7 jaar en 1 maand heeft deze predikant zijn dienst neergelegd.

8. Ds. T. Ausma (Tjibbe) deed intrede op 25 september 1966 en nam afscheid op 23 mei 1971. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 4 jaar en 8 maanden vertrok deze predikant naar Monster.

9. Ds. A.T.B.M. van der Kevie (Anje Teunis Barry Matthy) werd bevestigd op 10 september 1972 en deed intrede op 17 september 1972. Op 8 mei 1978 nam hij afscheid. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 5 jaar en 8 maanden vertrok deze predikant naar Nieuwegein.

10. Ds. C.H.W. van den Berg (Cornelis Hendrikus Wilhelmus) werd bevestigd op 4 september en deed intrede op 11 september 1983. Hij nam afscheid op 28 augustus 1988. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 4 jaar en 11 maanden vertrok deze predikant naar Diemen – Watergraafsmeer - Bijlmer.

11. Dr. mw. F. Stark (Francisca) deed intrede op 1 april 1990 en nam afscheid op 18 juni 1995. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 5 jaar en 2 maanden vertrok deze predikant naar de Vrije Universiteit van Amsterdam.

12. Ds. mw. A.J.J. Oprel (Aaltje Johanna Jacoba) deed intrede op 5 januari 1997 en nam afscheid op 14 oktober 2001. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 4 jaar en 9 maanden vertrok deze predikant naar Breukelen.

13. Ds. mw. J. Bolhuis (Janke) deed intrede op 30 november 2003 (krantenartikel) en nam afscheid op 30 november 2007. Deze predikant was eerder voorganger in Hilversum. Na een periode van 4 jaar ging deze predikant met emeritaat.

14. Ds. J. Visser (Jan) deed intrede (orde van dienst) op 14 december 2008 (foto's) en nam afscheid op 23 februari 2014 (foto's). Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 5 jaar en 2 maanden vertrok deze predikant naar Ermelo.

15. Ds. W.A. Roskam - van der Veer (Willem Adriaan) deed intrede (orde van dienst) op 18 januari 2015 (foto's) en nam afscheid op 12 januari 2020. Lexmond was de eerste predikantsplaats voor deze kandidaat. Na een periode van 5 jaar vertrok deze predikant naar Utrecht.

(bronnen: Gereformeerde Kerk Lexmond en Protestantse Gemeente Lexmond via www.dominees.nl)

#weetje: Op dit moment (juli 2020) bestaat Protestantse Gemeente Lexmond ongeveer 131 jaar en 5 maanden. Gedurende deze periode is er 82 jaar en 3 maanden een predikant verbonden geweest aan de gemeente. De gemeente was 49 jaar en 4 maanden vacant.
terug
 
 

Prop. M. Hekman, Arnhem
datum en tijdstip 19-07-2020 om 09:30
meer details

Zomerzondagavond
datum en tijdstip 19-07-2020 om 18:30
meer details

Prop. E. G. van Deventer, Woudenberg
datum en tijdstip 26-07-2020 om 09:30
meer details

Zomerzondagavond
datum en tijdstip 26-07-2020 om 18:30
meer details

 
Lux Mundi op Twitter
 
Opmerkingen over deze website?
webmasterluxmundi@gmail.com
 
AVG & foto's
Met ingang van mei 2018 zal het foto-album niet meer worden geactualiseerd. Volg ons op Facebook om onze meest recente foto's te bekijken.
 
 
Protestantsekerk.net is een samenwerking tussen de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk in Nederland en Human Content Mediaproducties B.V.